Eelinfo: Euroopa Juhtkoerte Föderatsiooni konverents 2019 toimub tänavu Eestis

Mis on Euroopa Juhtkoerte Föderatsiooni konverents? 

Euroopa Juhtkoerte Föderatsioon (EGDF) on euroopa tasandil toimetav organisatsioon, kes seisab juhtkoerte kasutajate, juhtkoerte, juhtkoeri kasvatavate ja treenivate organisatsioonide ja kogu juhtkoeri puudutava arengu eest euroopas. Eelkõige luuakse kaasa seadusloome väljatöötamises, ligipääsuprobleemide lahendamises ning kvaliteedi tagamisel.

EGDF on korraldanud viimastel aastatel erinevates riikides (nagu näiteks Rumeenia, Sloveenia ja Malta) konverentse, kus käsitletakse juhtkoeri puudutavaid arenguid kogu maailmas. Lisaks on igal konverentsil esitletud ka arendatavaid ja uusi tehnoloogiaid, mis aitavad nägemispuudega inimesi igapäeva toimingutes.

Konverentsile oodatakse kõiki inimesi, kes puutuvad kokku nägemispuudega inimestega, juhtkoertega või on lihtsalt valdkonnahuvilised.

Igas riigis on ka kohalik organisatsioon, kes aitab EGDFi kohalikul tasandil sündmuse korraldamisel. Eestis on selleks partneriks MTÜ Pane Oma Meeled Proovile koos MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühinguga. 

Kes on MTÜ Pane Oma Meeled Proovile? 

MTÜ Pane Oma Meeled Proovile (POMP) on aastal 2013 loodud organisatsioon, mis igapäevaselt tegeleb erivajadustega inimeste elu-olu tutvustamisega läbi simulatsioonide.
Organisatsioonis on inimesed, kes läbi positiivsuse soovivad laiendada inimeste silmaringi erivajadustega inimeste olukorrast. Simulatsioone viiakse läbi väljatöötatud vahenditega, millega näidatakse igapäevaseid raskusi, kuid ka lahendusi.
MTÜ Pane Oma Meeled Proovile tegeleb ka õigus- ja kogemusnõustamisega, koolitamistega ning korraldab sündmusi juht- ja abikoerte toetamiseks.

MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu korraldada on pimedate ja vaegnägijate paremat integreerumist ühiskonda, propageerides juhtkoerte kasutamist nägemispuudega inimeste seas ning tutvustada laiemale avalikkusele juhtkoerte vajalikkust ning nende kasutajate õigusi ja võimalusi. Rohkem meist ja meie tegevusest saad lugeda Siit!

Miks on vaja korraldada EGDF konverentsi Eestis? 

EGDFi konverentsi on vaja korraldada Eestis seetõttu, et tõsta teadlikust Eestis elavate erivajadustega inimeste võimekusest ja takistuste lahendustest. Tõsta teadlikust ühiskonnas, sh ametnike ja kohalike ekspertide seas, mis on hetkel puudujäägid nii seadusandluses, kui ka inimeste ja koerte treenimises. Saame levitada infot selle kohta, miks on kasulik teha koostööd ja head just abikoerte valdkonnas ning saame mõjutada ka Euroopast tulevaid eksperte kaasama eestlasi arengutesse ja koostöösse, et Eesti võimekus kasvaks.

EGDF konverents toimub Tallinnas, 27. märts – 30. märts, Tallink SPA & Conference hotellis.
EGDF konverentsid on alati olnud väga esinduslikud, mille hulka käib ka heategevuslik õhtusöök.

Seekord kogume heategevusliku õhtusöögiga toetust Eestis töötavate juht- ja abikoertele. 

Milles on meil toetust vaja? 

Praegusel hetkel on meil erinevaid n-ö auke, mida on hea toetada koostööpartneritel: 

·         Majutus ja konverentsi osalusmaks kahe konverentsil esineva eksperdi tarbeks. Kokku 745 eur.  

·          Kohvipauside materjali – vesi, puuviljad, küpsised, küpsetised.

·          Transpordi toetamine marsuutidel lennujaam-hotell-lennujaam, sadam – hotell – sadam, Tallinna bussijaam – hotell – Tallinna bussijaam. Meil on kohustus minna vastu kõikidele saabujatele ning tagada transport hotelli ja tagasi.

·          Kinkekotti miskit igale konverentsil osalejale. NB! Hea võimalus oma toodet väljaspool Eestit reklaamida!

·          Toormaterjal heategevusliku õhtusöögi toitude valmistamiseks.

·          Vabatahtlikke konverentsile appi, kuna osalemas on ka nägemispuudega inimesi.

·          Heategevuslikuks oksjoniks esemeid, kingitusi jms. Taaskord hea võimalus turundada oma tooteid.

Nimesildid, bannerid jms reklaammaterjal.
 Rahalised annetused ettenägematuteks kuludeks, mis tekivad jooksvalt. Kõik annetused suunatakse mittekasutamise korral edasi juhtkoerte toetuseks. LHV Pangas EE327700771001659064 Mittetulundusühing Pane Oma Meeled Proovile.

Selgitusse palume lisada: Juhtkoerte heaks+ oma nimi ja isikukood.

*Isikukoodi lisades saate taodelda tulumaksu tagastust tuludeklaratsiooni esitades! 

Kui tunnete, et Teie ettevõte võiks antud konverentsi ja valdkonda toetada või kui soovite tulla vabatahtlikuks, siis palun kirjutage e-postiaadressile: juhtkoerakasutajad@gmail.com

Samuti täname kõiki, kes aitavad meil infot levitada! Kõik sponsorid, koostööpartnerid ja vabatahtlikud saavad konverentsi raames ära märgitud ja pakume hea tahte märgiks ka reklaampinda oma lehel!
WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann