Euroopa Juhtkoerte Föderatsiooni Uudiskiri

Armsad huvilised!
Meil on hea meel Teile edastada eesti keelde tõlgitud Euroopa Juhtkoerte Föderatsiooni uudiskirja. Lisaks juhime Teie tähelepanu sellele, et 24. aprilli konverentsipäevast tehakse internetis ka otselülitus kohapeale.
Täname Pia Hanslep´a, kes uudiskirja ära tõlkis ja lisas videolinkidele omalt poolt ka asjakohased ja vahvad kirjeldused! :)
Heade soovidega,
Kai Kuusk

- – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - -

 

Euroopa Juhtkoerte Föderatsiooni Uudised
Bukaresti konverentsi näidatakse otse-eetris

EGDFi konverentsile Bukarestis saabub rekordiliselt 25 organisatsiooni 15 Euroopa riigist. Kõnelejateks on juhtivad spetsialistid juhtkoerte alal. Esmakordselt kantakse osa sellest konverentsist üle Youtube’is otseülekandena, mis võimaldab kõikidel meie lugejatel seal osaleda.
Youtube’i kanal on juba nüüd avatud ning et näha otseülekannet reedel, 24. aprillil, järgige allolevat linki:

http://EGDFed.us8.list-manage1.com/track/click?u=59c643ddcfe1d24aed667dc00&id=1f619503bf&e=55b4463fc5

 

Peakõnelejad räägivad järgmistel teemadel:

* Lammutades juurdepääsubarjääre: ülevaade puuetega inimestega seotud seadusandlusest – dr. Anna Lawson Leedsi Ülikoolist, juuraprofessor ja  Puudeuuringute Keskuse direktor

* Lahti lukustatud linnad: Kuidas Microsoft ja GDBA kasutavad helitehnoloogiat, et avada linnad nägemispuudega inimestele – Mike Holt, Suurbritannia juhtkoerte ühingu esimees (Guide Dogs for the Blind UK)

* Euroopa abikoerte tavaprobleemid: ID-kaardid ja ligipääs – Mark van Gelder, Euroopa juhtkoerte ühingu juhatuse liige (Assistant Dogs Europe)

* Rahvusvahelise Juhtkoerte Föderatsiooni töö: nõuded liikmestaatuse saamiseks ning arenduskomitee töö Euroopas – Mike Holt, IGDFi juhatuse liige

* Juhtkoerte varustus - Werner Bellstedt, ettevõtja Bellstedti nahatöökojas

* Pimedate liikumisvabaduse tulevik: Kuidas suured ja väikesed koolid seisavad eesolevate väljakutsetega silmitsi – Alan Brooks, juhtkoerte treeningkonsultant

* Raskused juhtkoerte organisatsiooni ülesehitamisel Rumeenias: kapten Stan Platt OBE, ühingu Valgus Euroopasse esimees

* Uuring juhtkoerte arvukuse kohta:  Judith Jones, EGDFi täidesaatev direktor

* Juhtkoerte kasutajate õigused Euroopas: Karine Garnier, Prantsusmaa juhtkoerte kasutajate ühingu sekretär

Konverentsi sponsorid on Teine Nägemine (Second Sight), Ühing Juhtkoerad Pimedatele (Guide Dogs for the Blind Association) ja Valgus Euroopasse (Light into Europe).

 

Vaiksed autod on välja lülitatud?

Libby Clegg, paraolümplasest sprinter ja juhtkoera kasutaja on välja andnud petitsiooni, et lõpetada oht, mida vaiksed elektriautod ja hübriidautod tekitavad jalakäijatele, ning ta vajab teie abi ja toetust.
Libby ütleb: “Enne kui ma sain oma juhtkoera Hatti, jäin ma peaaegu kaks korda elektriauto alla, sest see oli liiga vaikne ja ma ei kuulnud selle lähenemist. See oli hirmutav ja ohtlik, need kogemused tekitasid minus hirmu üksinda välja minemise ees. On nii oluline, et me kõik tunneksime end ohutult ka siis, kui läheme välja asju ajama. Palun andke oma allkiri mu petitsioonile, mille ma saadan ÜROle ning kus ma nõuan, et vaiksetele autodele installeeritaks helitekitajad, mis oleksid alati sisse lülitatud, et vaikuseprobleemi edaspidi vältida.
Petitsioon asub järgneval lingil: http://EGDFed.us8.list-manage.com/track/click?u=59c643ddcfe1d24aed667dc00&id=65bd570949&e=55b4463fc5
Libby petitsiooni ajendas šokeeriv statistika, mis näitab, et vaiksed elektriautod ja hübriidsõidukid on muutunud kasvavaks ohuks meie teedel. Uus uuring näitab, et vaiksed autod põrkavad 40 % suurema tõenäosusega jalakäijatega kokku kui tavalised autod. See on pimedatele ja osalise nägemisvõimega inimestele suureks ohuks, kuna nemad toetuvad oma kuulmisele, et teada, millal on ohutu teed ületada.
EGDF ja Euroopa Pimedate Ühing paluvad kõikidel meie kontaktidel ühineda Suurbritannia juhtkoerte ühinguga, et sellele petitsioonile oma allkiri anda, nii et Libby võiks jõuda oma eesmärgini, milleks on nüüd 7500 allkirja. Palun allkirjastage see ise ja paluge ka oma kontaktidel Libby petitsioonile allkiri anda.
Siin petitsiooni link veelkord: http://EGDFed.us8.list-manage1.com/track/click?u=59c643ddcfe1d24aed667dc00&id=5ada0e7cfe&e=55b4463fc5
See võtab vaid mõned sekundid.

 

Dr. Clare Guest pöördub Lemmikloomaööl osalejate poole teemaga “Juhtkoer sinu taskus”? Prantsusmaa lahendused

Prantsuse Föderatsioon (FFAC) on alustanud uut kampaaniat, et muuta poliitikuid ja avalikkust teadlikumaks juhtkoertega seotud teemade suhtes. Nende video toob meieni ühe originaalse lahenduse, mis juhtus, kui juhtkoeraomanikule keelati ligipääsu. Vaadake Youtube’i videot ja jagage seda oma kontaktidele:

http://EGDFed.us8.list-manage.com/track/click?u=59c643ddcfe1d24aed667dc00&id=7fa52c6f50&e=55b4463fc5

[Pia: Lisan siia väikese video kirjelduse, sest kuigi on ka kirjeldusega versioon, on see prantsusekeelne. Video näitab meest ja tema juhtkoera töös. Alguses on tandem kodus, juhtkoer hoiab rakmeid hambus ja ootab peremeest. Siis minnakse kodust välja. Juhtkoer juhib kenasti peremehe mööda klaasi tassivatest töömeestest, rõdult allasadavast kastmisveest (ja lillepotist), avatud kanalisatsiooniluugist ning peatub kuulekalt tänava ees, millest kihutavad mööda jalgratturid. Siis jõuab ta mingi asutuse ette (ilmselt hotell või restoran), kus turvamees peatab ta ning annab mõista, et koeraga sisse ei saa. Seepeale sasib mees koera selja peal, leiab õhukorgi (just samasuguse nagu täispuhutavatel madratsitel) ning laseb koerast vilinal õhu välja. Seejärel rullib ta rahulikult oma koera pisikeseks nutsakuks kokku ja pistab tillukesse kotti (umbes sellisesse, nagu mõnel kaasaskantaval poekotil on). Lõpuks pistab ta kotikese taskusse ja kõnnib rahulikult hoonesse. Video lõpus on kiri: "Kui me ükskord suudame oma juhtkoera taskusse panna, anname teile teada. Praegu aga täname teid selle eest, et lubate meil temaga sisse minna.
Kuigi see pole EGDFiga seotud, sobib siia juurde teadlikkuse tõstmiseks jagada ka teist videot:
http://hariv.ee/videod/mis-oleks-kui-pimeda-inimese-juhtloomaks-oleks-naiteks-harg-voi-lammas/
Siia juurde ka kirjeldus: Alguses näitab meest, kes sõidab autos, pime koos prääksuva ja tiibu lehvitava juhthanega tagaistmel. Seejärel juhteesliga pimedat, kes üritab looma tulutult bussi lükata. Siis aga naisterahvast väga karvase juhtlambaga riidepoes, kusjuures lambast jääb poodi pabularada, mida poeomanik väga kirbe näoga vaatab. Järgmisel hetkel näitab aga laamaga meest hotelli vastuvõtus ning laama lihtsalt jalutab kõige rakmetega minema. Siis viib pilt tagasi bussipeatusse, kus juhteesel otsustab otsa ringi pöörata ning pimedat kaasa sikutades minema kõndida. Järgmisena näitab väikebussi, mille on täitnud naine oma juhtpõdraga. Seejärel näitab seltskonda inimesi, kes üritab jälle sedasama eeslit tulutult jõuga bussi lükata. Siis aga restoranis meest juhthärjaga, kes mõnuga lauast heinu krõmpsutab, kuni kelner otsustab punase laualinaga vehkida. Kostab vaid kolinat. Lõpuks on aga pilt taksost ja seda ootavast naisest koos juhtkoeraga ning tekst ütleb: "See oleks võinud märksa hullem olla. Me tahame vaid koeraga tulla." Video on teinud Norra pimedate ühing.] 

Tagasi EGDFi teemade juurde:

 

Mega Image kaubanduskeskus – Rumeenia pole sisse lülitatud
Hoolimata ühingu Valgus Euroopasse suurimatest pingutustest on Rumeenias ikka veel suured ligipääsuprobleemid. Rumeenia suurim supermarketite kett Mega Image annab selles osas halba eeskuju, sest neil on juhtkoertele ligipääsu keelamine lausa eeskirjades. Pärast EGDFi konverentsi kohtuvad EGDFi president ja täidesaatev direktor ning Valgus Euroopasse ühingu esimees sotsiaalse vastutuse ministriga, et olukorda parandada.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann