Juhtkoerte Päev 2015, Tartus

„Juhtkoer Aitab Meil Näha: tule üksi või koos perega ning tutvu ise nende vahvate ja imeliste abilistega!

2. mail 2015 a. korraldab MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing Tartus Küüni-Uue Turu ja Poe tänava vahelisel murualal juhtkoerte temaatilise heategevusliku päeva.

Üritusel on võimalik:
- Suhelda juhtkoerte kasutajatega ja saada vastused kõikidele oma küsimustele ning saada ülevaade juhtkoera tavalisest päevast, kuulda humoorikaid lugusid, mis on nägemispuudega inimesega liigeldes juhtkoeraga juhtunud.
- Osaleda viktoriinis.
- Avatud on joonistuslaud, kus lapsed saavad värvida ja joonistada juhtkoerast pilte ning kõik joonistatud pildid pannakse üles ka juhtkoerte kasutajate kodu- ja Facebooki lehele. Avaliku hääletuse tulemusel valitakse välja ka võitja, kellele on vahva auhind!
- Saab proovida ise pimesi juhtkoeraga kõndimist – nii rahulikuma kui energilisema koeraga.
- kell 14 algab juhtkoerte demonstratsioonesinemine. Töötavad juhtkoerad näitavad oma oskusi! (pingi otsimine, maha kukkunud asja üles tõstmine, koha hoidmine jm). oskusi kommenteerib ja põhjendab treener Veronika Malm
- Infolauas räägitakse Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingust, et kes me oleme ja mida teeme / korraldame jne
Avatud on annetuskast ja müügilaud, kust saab osta juhtkoerte sümboolikaga tooteid ning kogu tulu läheb juhtkoerte tarbeks

Tule ja saa vastused kõikidele oma küsimustele, mis puudutab juhtkoeri – kuidas valitakse õige kutsikas? Kes on kasvupere ja kuidas selleks saada? Mismoodi sirgub ühest vallatust koerast tubli ja asjalik juhtkoer? Mis on juhtkoerte ja nende kasutajate murekohad? Kust saada endale selline tubli abiline?
Üritus on suunatud 2015 aasta rahvusvahelise juhtkoerte päevale, kus oleme väljas rohkemate juhtkoertega, et suhelda inimestega, näidata meie tublisid abilisi ja näidata, et me oleme olemas.
Iga aasta aprilli viimasel kolmapäeval tähistatakse ülemaailmset juhtkoertepäeva, tänavu on selleks päevaks 29. Aprill. Seda päeva tähistatakse enam kui 60 riigis ja nii ka

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann