Kulunud rakmete asendamine

Juhtkoera rakmed

Rakmed

Juhtkoertele mõeldud rakmed on valmistatud kergest, kuid vastupidavast metallist ning kaetud nahaga, millele on lisatud helkurribad ja ohutusmärgid. Rakmete hind sõltub sellest, kui palju detaile (helkureid, aasasid, pehmendusi jmt) rakmetele lastakse panna.

Rakmed on vajalikud ennekõike sellepärast, et kaasliiklejad märkaksid, et tegemist on teenistuskoeraga, kellel on tänaval täita väga oluline ülesanne. Kuid see pole ainuke rakmete ülesanne. Kuna juhtkoerakasutaja liigub alati oma juhtkoerast pool sammu taga pool,
siis on oluline, et pime inimene tajuks juhtkoera kehaliikumist (nt. millal koer keerab, millal koera keha läheb pingesse, millal koera keha liigub alla / üles jmt), ehk siis läbi rakmete tunnetab
juhtkoerakasutaja oma koera. Veel on rakmed koerale märguandeks, et nüüd on tööaeg. Juhtkoer teab, et kui tal on rakmed peal, siis tuleb tööd teha ja ei ole aega mängimiseks, nuhkimiseks jne.

Kuna juhtkoerakasutaja liigub igapäev ja igasuguse ilmaga, siis kuluvad ajajooksul rakmed ära ning seetõttu on äärmiselt oluline, et rakmeid saaks regulaarselt hooldusesse viia (nt. vanad ja tuhmunud helkurid väljavahetada), kinnituskohti tugevdada, õmblused ülevaadata jne.
Regulaarne hooldus aitab rakmetel kauem kvaliteetsetena püsida. Uute rakmete hind jääb vahemikku 200-250€, mis on juhtkoerakasutajate jaoks äärmiselt suur väljaminek.

Kui Sa tunned, et soovid panustada ja Sul on selleks võimalus, siis Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühing on loonud rakmete jaoks reservfondi, kuhu saab aastaringselt annetusi teha.

Et olla kindel, et Sinu annetus läheb just rakmete reservfondi, märgi ülekande tegemisel selgitusse “Rakmed”.

 

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann