Janet toiduvargil

Käisin  peaaegu kaks nädalat tagasi hambaarsti juures, aga see pole põhjus millest tahtsin kirjutada vaid soovin jagada Teiega järjekordset pahandust, millega sai hakkama koer!

Lisaks minu labrador retriiverist juhtkoer Janetile, on mul kodus veel kääbusšnautser Brandy ja suur šnautser Axel (kui Te ei tea, kui suured või väiksed need isendid on, siis soovitan soojalt internetist välja otsida ja üle vaadata, et saaksite järgnevale jutule kaasa mõelda)!

Sel päeval, kui läksin hambaarsti juurde, otsustasin, et ei hakka Janetit linna kaasa vedama, sest vihma sadas ja sopp oli igal pool ning võtsin ema endale saatjaks, kes oli ülirõõmus, et lõpuks ometigi valin koera asemel tema- olgu öeldud, et ma pole selle nelja aasta jooksul, mil olen Janetiga käinud, peaaegu üldse ema endale saatjaks võtnud. Ma pakun, et ühe käe sõrmedel saab need korrad üles lugeda, mil tõesti on mul ema olnud saatjaks. Ma lihtsalt olen truu oma juhtkoerale ja ütleme ausalt, et juhtkoer on palju hoolikam, kui inimene :)

Kuna Janet on kahel varasemal korral üksi kodus olles teinud pahandust, siis otsustasime, et seekord oleme väga hoolikad ning vaatasime kodu kriitilise pilguga üle. Kõik võimalikud ja võimatud asjad tõstsime kõrgele ära ning panin Janetile närimiseks ainult ühe 0,5 l Cappy pudeli (Janetile nimelt meeldib pudelitelt korke maha närida).

Olles täiesti veendunud, et kõik on korras ja asjad kindlates paikades, asutasime end emaga teele. Me ei olnud väga kaua kodust ära, kokku olime ära umbes 4h ja selle aja peaks ju iga koer vastu pidama…

Jõuame siis lõpuks koduväravast sisse ja sammume ukse poole, ukse tagant kostub juba Axeli niuksumist, sest oli meid avastanud :)

Keerasime ukse lahti ja astusime koridori ja ema ütles, et polegi midagi hullu tehtud et Janet on ainult selle Cappy pudeli korgi maha närinud ja ma tahtsin juba kiitma hakata, kui ema jõudis end keerata köögi poole ja karjatas üle maja:”ISSAND! KES SEDA TEGI, AH??!”

Mina uurisin, et mis siis tehtud on ja ema vastas, et söögilaual olev leivakast on lahti muugitud ja 2-3 kg klaasist küpsisepurk on laualt maha aetud ja kildudeks. Küpsiseid loomulikult polnud enam…

Brandy üritas minu taha end peita, Axel hoidis lihtsalt madalat profiili ja Janet liputas elurõõmsalt saba, ise hoides lõugade vahel pehmet mängujänkut :)

Ma ei oska öelda, et kui kõrge söögilaud meil on, aga mina olen 158 cm pikk ja laud on mul natuke alla naba (ma eeldan, et kõigil inimestel on naba õigel kohal ja oskate siis umbes aimata, kui kõrge lauaga tegu on).

Laua ühel küljel on riiulid ja kaks tooli olid laua alla lükatud ja koju naastes olid need kenasti omal kohal.

Siit tuleb minu küsimus: kes hüppas laua peale, muukis lahti leivakasti, sõi ära terve suure röstsaia, pool pätsi viilutatud leiba ja terve 2-3 kg purgi täis kaerahelbeküpsiseid?

Kui pakute, et see oli suur šnautser Axel, siis on see vale vastus!

Kui vastate, et see oli väike Brandy, siis sooviks Janet, et see oleks õige vastus…

Aga õige vastus on see, et minu vallatute kumeruste ja matsaka kehaga labrador retriiver Janet on väga võimekas kõrgushüppaja :D

Ma ei suutnud seda alguses mitte kuidagi uskuda, sest tegelikult mõjus see paraja šokina, et Janet suudab nii kõrgele hüpata!

Aga tema vastu rääkisid järgmised asitõendid:

1. Kui kodukoerad Brandy ja Axel on mõnikord üksi kodus ja ootavad ema koju, siis pole neil kunagi olnud probleemi laual oleva leivakasti ja kinnise küpsisepurgiga, isegi 10h ootamisega.

2. Kui käisin Janetiga Paides treeningpäeval ja meile tuli takistuseks ette kivimüür, mille kõrgemal osal oli muru, siis üritas Janet üle kivimüüri hüpata, sest miks minna ringiga, kui saab otse- loogiline! :P

3. Janet oli märkamatult oma keskkoha ära kaotanud…

4. Lihtsalt ma ei tohi kahelda oma juhtkoera nutikuses, julguses ja pealehakkamises, sest muidu ta poleks juhtkoer :D

Ma natuke noomisin Janetit selle pättuse eest, aga üldiselt oli tal poogen, sest kõht oli mõnusalt täis ja nüüd oligi hea oma pehmes pesas silm looja lasta, süda rahul, sest perenaine jõudis lõpuks koju tagasi! :)

Järgnevatel päevadel paisus Janet meeletult. Ta nägi välja nagu täispuhutud labradori kujuline õhupall ja seoses sellega sai nädal aega antud talle pool ettenähtud toiduportsjonist ning tasapisi saavutas ta oma ilusa kehakuju tagasi :)

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann