EJKÜ juhatuse koosoleku protokoll, 03.04.2018

MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu (EJKÜ) juhatuse koosoleku protokoll


Koosoleku toimumise koht: Skype
Koosoleku toimumise aeg: 3. aprill 2018
Koosoleku algus: 19:00
Koosoleku lõpp: 20:00
Koosolekul osalesid:
*Gerli Kangur
*Maarja Haamer
*Veronika Sõstar
Koosolekut juhatas: Gerli Kangur
Koosolekut protokollis: Pia Hanslep
Päevakorrapunktid:
1. Üldkoosolekust.
2. Juhtkoerte komisjoni terminid.
3. Maaülikooli otsus seoses juhtkoerte raviküsimustega.
4. Jooksvad küsimused.
1. Üldkoosolekust.
Järgmine üldkoosolek on plaanitud kas 19. või 26. maile. Gerli Kangur võttis ühendust Tiigi Seltsimajaga, et küsida, kas neilt saab ruume, ent seni pole nad veel vastanud. Juhul, kui neilt vastust ei tule, otsib Gerli Kangur ruume mujalt.
2. Juhtkoerte komisjoni terminid.
Standardimiskoordinaator Mihkel Siitam saatis EJKÜ juhatusele tutvumiseks ja kommenteerimiseks. Euroopa standardi esialgse kavandi, kus olid kirjas juhtkoertega seotud terminid. EJKÜ juhatus tutvus selle dokumendiga ning leidis, et väljapakutud terminid on igati sobivad ning need võib sellisena kasutusse võtta. EJKÜ juhatus saatis vastuse ka Mihkel Siitam’ile, kus kinnitas, et on väljapakutud terminitega nõus.

3. Maaülikooli otsus seoses juhtkoerte raviküsimustega.
Eesti Maaülikooli peaarst Piret Savvi saatis kirja juhtkoerte koolidele ja EJKÜle, kus kirjutas, et soovivad omalt poolt pakkuda kõigile juhtkoertele Maaülikooli väikeloomakliinikus järgnevaid soodustusi ja võimalusi:
* Kõigi protseduuride ja operatsioonide menetlustasu -50%. Visiiditasu, ravimid, abimaterjalid ja statsionaaritasu on hinnakirjajärgselt täishinnaga.
* Tasuta füsioteraapia ühe aasta vältel. Iga juhtkoer saab soovi korral kevadel ja sügisel füsioteraapia kuuri, mis sisaldab 8 füsioteraapia seanssi (4 nädalat, 2x nädalas). Füsioterapeut Ruudu Remmelgas valib harjutused ja meetodid lähtuvalt koera seisundist. Füsioteraapia abil püütakse toetada juhtkoerte  liikumisfunktsiooni säilimist ja leevendada liigeshaigustest tulenevaid vaevuseid. Tasuta füsioteraapia seansid toimuvad perioodil 2. aprill 2018 – 2. aprill 2019.
* Pilootprojektis osalevate koerte ülevaatused toimuvad vastavalt projektis olevatele tingimustele, kuid soodustused ja füsioteraapia pakkumine kehtib ka neile.
Eelnevalt mainitud soodustuste eeltingimuseks on, et juhtkoera omanikul (st. juhtkoerte koolid või eraomanikud) ei ole kliinikus tasumata arveid. Omalt poolt palub Maaülikooli loomakliinik, et juhtkoerad kannaksid rihmal või rakmetel väikest Maaülikooli loomakliiniku logo (vorm täpsustamisel).
Kuna kliiniku regulatsioon ei näe vajadust kahe paralleelse samasihilise tegevuse jaoks, siis
juhtkoerte tasuta tervisepäevad alates käesoleva aasta märtsikuust enam ei jätku.
See tähendab ka seda, et käesoleva aasta aprillist ei toimu ka enam Merle Valdmanni tasuta vastuvõtte.
Eesti Maaülikooli loomakliiniku kiri sai teavitusena edasi saadetud nii EJKÜ liikmetele kui ka erinevatesse pimedate e-maili listidesse.
4. Jooksvad küsimused.
Juhtkoerte päevaga seoses plaanib EJKÜ teha saate Raadio2. Selleks rääkis Maarja Haamer Jakob Rosinaga. Jakob Rosin palus, et EJKÜ esindajad kirjutaksid paar lõiku sellest, mida nad plaaniksid rääkida. Saade võiks olla eetris kas 19. või 27. aprill. Gerli Kangur arvas, et kindlam oleks võtta 27. aprill, siis jõuab ka rahulikult mõelda, mida selles saates rääkida. Ilmselt oleks tegu informatiivse saatega, kus tuleks juttu juhtkoerte päevast, juhtkoertest ja nende tööst. Gerli Kangur ja Maarja Haamer panevad kirja oma ettepanekud saate osas ning saadavad Jakob Rosin’ale. 2017. aasta jõulude ajal plaaniti teha SA Juht- ja Abikoerte Koolile 25. aastapäeva puhul kingituse. Kuna möödunud aastal ei tekkinud kingituse edasi andmiseks võimalust, siis anti kingitusena mõeldud Kadri Jäätma valmistatud keraamiline koer SA Juht- ja Abikoerte Koolile edasi 31. märtsil. Kingituseks läinud koer on veidi erinev sellest, mis antakse igal aastal Aasta Juhtkoera Sõbrale. Koer on must, kausikujuline ja läikiva glasuuriga ning seal oli kirjas „25 aastat juhtkoerandust“ ning punktkirjas „25“. Kingitus oli mõeldud tänuna selle eest, et SA Juht- ja Abikoerte Kool on 25 aastat võimaldanud juhtkoerte väljaõpet Eestis.

Protokolli lõpp
Protokollis: Pia Hanslep

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann