EJKÜ juhatuse koosoleku protokoll 05.11.2016

MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu (EJKÜ) juhatuse koosoleku protokoll

 

Koosoleku toimumise koht: Skype
Koosoleku toimumise aeg: 5. november 2016
Koosoleku algus: 18:30
Koosoleku lõpp: 19:30
Koosolekul osalesid:
*Veronika Sõstar
*Gerli Kangur
*Maarja Haamer
Koosolekut juhatas: Gerli Kangur
Koosolekut protokollis: Pia Hanslep

 

Päevakorrapunktid:

1.Juhtkoera sõber 2016 kinnitamine.
2. Sotsiaalministeeriumi küsimus.
3. Liitumine Eesti Puuetega Inimeste Kojaga
4. Jooksvad küsimused.

 

Esmalt valis EJKÜ juhatus koosoleku juhataja. Ühehäälselt valis juhatus koosolekut juhatama Gerli Kangur’i. Pia Hanslep luges ette päevakorra punktid.
1.Juhtkoera sõber 2016 kinnitamine.

1. novembrini said EJKÜ liikmeid pakkuda kandidaate 2016 juhtkoera sõbra kandidaate. Seni on EJKÜ liikmed välja pakkunud vaid ühe kandidaadi – Karin Leesmaa pakkus kandidaanina loomaarst Merle Valdmanni. EJKÜ juhatus pakkus välja kandidaadina Snob Cat and Dog (Loomaplaneet OÜ), kuna nemad on teinud EJKÜ liikmetele kõikidele toodetele 15 % soodustust, samuti on nad teinud juhtkoertele jõulupakid. Seekord otsustas juhatus aasta 2016 juhtkoera sõbra tiitli anda Loomaplaneet OÜle. Merle Valdmann võib samas juhtkoera sõbra tiitli saada nt järgmisel aastal.

 

2. Sotsiaalministeeriumi küsimus.

 

Seni ei ole Sotsiaalministeerium saatnud EJKÜle viimase ümarlaua protokolli. Seetõttu tuleks Sotsiaalministeeriumile saata kiri, kus küsida protokolli, sest sellest lähtuvalt saab ümarlauda ka edasi arendada. Samuti saab siis uurida, mis saab ümarlaudadest edasi – probleemid on endiselt olemas. Maarja Haamer ja Gerli Kangur võtavad enda peale selle Sotsiaalministeeriumi kirja kirjutamise ja saatmise järgneva nädala jooksul.

 

3. Liitumine Eesti Puuetega Inimeste Kojaga

EJKÜ saatis EPIKojale kevadel avalduse saada toetajaliikmeks. Seni ei olnud nad saatnud vastust, aga kui Maarja Haamer neilt hiljuti aru päris, siis selgus, et nad vajavad ka põhjendust, miks EJKÜ tahab saada toetajaliikmeks. Seega tuleks neile saata uuesti põhikiri ning koos põhjendusega liitumisavaldus. EJKÜle on oluline see, et neil oleks võimalik laiemalt tähelepanu juhtida juhtkoertega seonduvatele küsimustele. EJKÜ tahab saada toetajaliikmeks seetõttu, et tegemist on väikese ühinguga, mille alla ei kuulu omakorda ühtegi teist ühingut – EPIKoja täisliikmeteks on suured organisatsioonid, mis koondavad enda alla omakorda väiksemaid ühinguid ja seetõttu ei saaks EJKÜ olla täisliikmeks, küll aga toetajaliikmeks. Samuti on EJKÜl huvi liituda EPIKojaga seetõttu, et Eesti Pimedate Liidu liikmeks saamine käiks EJKÜle majanduslikult üle jõu. Maarja Haamer ja Gerli Kangur koostavad EPIKojale liitumisavalduse ning saadavad selle koos põhikirjaga EPIKojale.

 

4. Jooksvad küsimused.

EPIKoda on valmis andma EJKÜle rendile oma ruumid 18. detsembril.  Maarja Haamer uuris Selver köögist, et kui tellida teatud summast rohkem, siis tuuakse toit kulleriga kohale. Maarja Haamer uurib, milline on Selveri menüü ning kui palju varem tuleks toidud ette tellida. Pjotr Širotkin lubas tulla appi verivorste küpsetama.

Omaosalus ei tohiks olla üle 10 euro, EJKÜ tasuks omalt poolt ruumide rendi.

Maarja Haamer saadab esmase teate jõulupeo kohta EJKÜ listi.

 

 

Protokolli lõpp.

Protokollis: Pia Hanslep

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann