EJKÜ juhatuse koosoleku protokoll 13.12.2017

MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu (EJKÜ) juhatuse koosoleku protokoll
Koosoleku toimumise koht: Skype
Koosoleku toimumise aeg: 13. detsember 2017
Koosoleku algus: 19:00
Koosoleku lõpp: 20:30
Koosolekul osalesid:
*Gerli Kangur
*Maarja Haamer
Koosolekut juhatas: Gerli Kangur
Koosolekut protokollis: Pia Hanslep
Päevakorrapunktid:
1. Uute liikmete ühingusse vastuvõtmine.
2. Jõulupidu.
3. EJKÜ juhatuse puhkus.
4. Jooksvad küsimused.
1. Uute liikmete ühingusse vastuvõtmine.
EJKÜ uueks liikmeks soovib astuda Koidu Loitme (juhtkoer Picasso). Ta on teinud avalduse ja maksnud ka liikmemaksu. Samuti soovib EJKÜ liikmeks astuda Jakob Jõgisoo (juhtkoer Life). Ka tema on avalduse teinud ja liikmemaksu tasunud. EJKÜ juhatus otsustas Koidu Loitme ja Jakob Jõgisoo EJKÜ täieõiguslikeks liikmeteks vastu võtta.
2. Jõulupidu.
Jõulupeole on registreerunud 24 inimest. EJKÜ tasub Eesti Maaülikooli Loomaliiniku esindaja jõulupeo kulud. Snob Cat & Dog on ka sel aastal pannud välja juhtkoertele jõulukingitused. Hetkel pole nende korraldatud kampaania tulemused täpselt teada, aga Maarja Haamer lubas seda 14. detsembril täpsustada. Maarja Haamer lubas ka jõulupeol muusikapaladega esineda, samuti hoolitseb ta jõulupeo taustamuusika eest. Gerli Kangur võtab jõulupeole kaasa kohvi ja suhkru.
3. EJKÜ juhatuse puhkus.
EJKÜ jõulupuhkus on sel aastal 20. detsembrist 2017 kuni 7. jaanuarini (kaasa arvatud) 2018.
4. Jooksvad küsimused.
EJKÜ juhatus läheb reedel, 15. detsembril Petcity sünnipäevale, kus korraldatakse ka loos ja heategevuslik oksjon. Oksjoni tuludest osa läheb EJKÜle, osa Tallinna Loomade Varjupaigale. Olenevalt saadud tuludest otsustab EJKÜ, kuidas seda raha kulutada. Samuti ei ole praegu veel teada, kas tegu on sihtotstarbelise rahaga või mitte.
Maarja Haamer suhtles Mati Malm’iga juhtkoerte pilootprojekti teemal ja ka SA Juht- ja Abikoerte Kool oleks huvitatud Sotsiaalkindlustusameti ja juhtkoerte pilootprojektiga seotud ühingute ja asutuste ühisest ümarlauast, sest seoses selle projektiga on tekkinud  mitmesuguseid arusaamatusi ja küsimusi. Samuti sooviks ümarlauda Eesti Maaülikooli Kliiniku veterinaarid. 13. detsembril läks Sotsiaalkindlustusameti hange lukku. Ümarlauda saaks korraldada ilmselt alles 2018. aasta alguses. Siis võtab EJKÜ teema taas üles ning võtab kõikide osapooltega ühendust seoses ümarlauaga.
SA Juht- ja Abikoerte Kool on esitanud Hasartmängumaksunõukogule juhtkoerte ravikulude aruande. Sama aruande esitas kool ka Sotsiaalkindlustusametile (Mari Liis Tilk’le). Mari Liis Tilk aga väidab juhtkoerte kasutajatele, et neid pabereid ei ole esitanud, seega on tekkinud teatav vastuolu info liikumises.
Juhtkoerte pilootprojekt läheb igatahes 1. jaanuarist 2018 käima. Maarja Haamer’iga võtsid ühendust Tartu Ülikooli kommunikatsiooni eriala tundengid, kes
soovisid uurida, millised probleemid ja küsimused on pimedal Tallinnas koos juhtkoeraga liikumisel. Maarja Haamer kohtus tudengitega ning nad filmisid Maarja Haamer’i teekonda kodust kooli ning küsisid ka teekonnaga seoses mitmeid küsimusi (näiteks seoses helifooridega). Tudengid suhtlesid eelnevalt Tallinna Transpordiametiga, kes väitis mitme foori kohta, et seal on helifoor olemas, kuigi tegelikult ei ole antud kohtadel helifoori kunagi olnudki. Tallinnas ei olegi paraku helifooride standardit, mis lubaks helifoore paigaldada mitmesuunalisele ristmikule. Teiseks pole ka vastavaid finantse ning ilmselt puudub ka tahe.
Samuti ei plaani Tallinna Transpordiamet Tallinnasse paigaldada pimekurtidele mõeldud foore. Samas Tartus on ka mitmel mitmesuunalisel ristmikul helifooris. Ka on  maailmas olemas mitmed helifooride standardid, mida saaks ka Tallinnas üle võtta. Selle kõigega seoses sooviks Maarja Haamer kokku saada Tallinna  Transpordiameti esindajatega ning erinevatest probleemidest kõnelda. Ka Eesti Pimedate Liit on Tallinnas helifooride probleemidega tegelenud, aga üsna tulutult. 15. oktoobril 2016 (Valge kepi päeval) korraldati Tallinnas ka helifooride teemaline pikett Vabaduse väljakul, aga ka see ei andnud erilisi tulemusi. Nii plaanib Maarja Haamer 2018 ka selle küsimusega tegeleda ning vajadusel kaasata ka ajakirjanduse.
Protokolli lõpp
Protokollis: Pia Hanslep

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann