EJKÜ juhatuse koosoleku protokoll 17.02.2017

MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu (EJKÜ) juhatuse koosoleku protokoll

Koosoleku toimumise koht: Skype
Koosoleku toimumise aeg: 17. veebruar 2017
Koosoleku algus: 18:00
Koosoleku lõpp: 18:45

Koosolekul osalesid:
*Veronika Sõstar
*Gerli Kangur
*Maarja Haamer

Koosolekut juhatas: Gerli Kangur
Koosolekut protokollis: Pia Hanslep

Päevakorrapunktid:
1. Liikmete vastuvõtmine.
2. Kohtumiseg SA Juht- ja Abikoerte Kooli ja MTÜ Abikoerte Keskusega.
3. Sotsiaalministeeriumi küsimus.
4. Annetustest.
5. Jooksvad küsimused.

1. Liikmete vastuvõtmine.

Aime Romanenkova saatis avalduse, et saada EJKÜ liikmeks. EJKÜ juhatus otsustas ühehäälselt Aime Romanenkova vastu võtta EJKÜ liikmeks.
Mati Press ei ole aga viimastel aastatel maksnud liikmemaksu ning tal ei ole ka enam koera.
Gerli Kangur võtab temaga ühendust ja uurib, kas ta soovib EJKÜ liikmeks edasi jääda.

2. Kohtumiseg SA Juht- ja Abikoerte Kooli ja MTÜ Abikoerte Keskusega.

EJKÜ juhatus arvab, et oleks taas aeg kohtuda SA Juht- ja Abikoerte Kooli ja MTÜ Abikoerte Keskusega. Need kohtumised võiksid toimuda eraldi. Gerli Kangur ja Maarja Haamer kirjutavad järgmise nädala jooksul koolidele ning uurivad, millal koolidel sobiks EJKÜga kokku saada. Selle kohtumise üks eesmärke oleks kõneleda sellest, mis toimuks edasisel kohtumisel Sotsiaalministeeriumiga. Koolide esindajad saaksid siis vabalt oma ideid ja mõtteid avaldada seoses sellega. Samuti oleks oluline koolidega ikka veel rääkida ka lepingutest juhtkoerte kasutajatega, juhtkoerte maavõistlusest ning teistest erinavatest küsimustest ja probleemidest.

3. Sotsiaalministeeriumi küsimus.

Sotsiaalministeerium ei ole EJKÜle saatnud veel eelmise kokkusaamise protokolli. Nii oleks vaja saata neile kiri ning küsida, kas nad saadaksid EJKÜle protokolli ning milliseid otsuseid on nad seoses eelmise kokkusaamisega vastu võtnud. Samuti on vaja välja mõelda, kes esindaks EJKÜd järgmisel kohtumisel  Sotsiaalministeeriumis, kuna juhtkond on vahepeal vahetunud ning Kai Kuusk’il ja Kaili Mikk’ul ei ole kummalgi allkirjaõigust. Kai Kuusk ja Kaili Mikk võiksid küll osaleda ka järgmisel kohtumisel ministeeriumiga, aga sinna oleks vaja ka kedagi EJKÜ praegusest juhatusest. Nüüd oleks vaja ka Kai Kuusk’i ja Kaili Mikk’uga eelnevalt Skype’is vestelda ning arutada, mida ja kuidas võiks ministeeriumis arutada ja kuidas võiks nende kaasatus ministeeriumiga kohtumisel jätkuda, samuti saaks nendega arutada, millise kirja võiks ministeeriumile kirjutada ning mida selles kirjas küsida. Maarja Haamer ja Gerli Kangur võtavad Kaili Mikk’uga ja Kai  Kuusk’iga nimetatud küsimuses ühendust.

4. Annetustest.

Gerli Kangur andis teada, et etenduse „Moskva valge koer“ korraldaja Liili Kaska kandis EJKÜle 50 eurot, ent seal polnud märgitud, mille eest see raha on antud, nii et EJKÜ võib seda kasutada enda äranägemise järgi. Riin Magnus kandis EJKÜle annetusena 150 eurot  koolituseks või hariduslikuks ettevõtmiseks. Nüüd peab EJKÜ välja mõtlema, kuidas võiks  seda raha kasutada. Gerli Kangur arvas, et EJKÜ liikmetelt võiks küsida, milliste teemade  vastu oleks neil huvi ning siis saaks kutsuda kedagi nendel teemadel rääkima.

5. Jooksvad küsimused.

Aprillis toimub taas juhtkoerte päev. Maarja Haamer ütles, et sel puhul tuleks ajakirjandusse kirjutada väike pressiteade. Maarja Haamer lubas selle valmis  kirjutada ning Pia Hanslep vaatab selle üle. Gerli Kangur ütles, et selle päeva puhul midagi suurt ilmselt korraldada ei jõua, aga siiski võiks kasvõi koertega minna  sel päeval linna jalutama, samuti võiks jagada infovoldikuid. Infovoldikuid peaks aga juurde tellima. Pia Hanslep saadab EJKÜ juhatusele infovoldikute tekstid ja Gerli Kangur laseb neid juurde teha.
Märtsis saab EJKÜ 15-aastaseks ning sel puhul võiks ka midagi pidulikumat ette võtta. Ilmselt ei toimuks see kohe märtsis, vaid millalgi hiljem, aga selle üle oleks hea mõelda juba praegu. Veronika Sõstar arvas, et seda võiks ka ühendada mõne teise üritusega. Suvel võiks toimuda juhtkoerte suvelaager. Seda saaks juba vaikselt hakata korraldama- mõtlema. Laagripaigana võib kasutada mõnda sellist paika, mis on juba varasematel aastatel olnud kasutuses, see teeks korraldamise igati lihtsamaks.

Protokolli lõpp.
Protokollis: Pia Hanslep

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann