EJKÜ juhatuse koosoleku protokoll 26.04.2017

MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu (EJKÜ) juhatuse  koosoleku protokoll

Koosoleku toimumise koht: Skype
Koosoleku toimumise aeg: 26. aprill 2017
Koosoleku algus: 19:00
Koosoleku lõpp: 20:20

Koosolekul osalesid:
*Veronika Sõstar
*Gerli Kangur
*Maarja Haamer

Koosolekut juhatas: Gerli Kangur
Koosolekut protokollis: Pia Hanslep

Päevakorrapunktid:

1. Kohtumisest Sotsiaalkindlustuse ameti sotsiaalteenuste projektijuhi Mariliis Tilk’ga.
2. Uue liikme vastuvõtmine.
3. Kevadine üldkoosolek.
4. Jooksvad küsimused.

1. Kohtumisest Sotsiaalkindlustuse ameti sotsiaalteenuste projektijuhi Mariliis Tilk’ga.
13. aprillil käis Maarja Haamer kohtumas Sotsiaalkindlustusameti sotsiaalteenuste projektijuhi Mariliis Tilk’ga ning Gerli Kangur kohtus temaga 19. aprill. 19. aprillil oli kaasas  ka Kaili Mikk, kelle volitas esindajana üldkoosolek ning kes osales ka Sotsiaalministeeriumi ümarlaual. Nende kohtumiste eesmärk oli selgitada erinevaid arvamusi ja küsimusi seoses juhtkoertega – kuna praegune juhtkoerte süsteem ei rahulda ühtegi osapoolt, tahetakse teha erinevaid muudatusi ning sellega seoses on vaja välja selgitada erinevad murekohad. Sellega seoses kohtus Mariliis Tilk ka 2 juhtkoerte kooliga ning Lõuna-Eesti Pimedate Ühing. 2018. on plaanis teha ka juhtkoerte-teemaline pilootprojekt ning ka seetõttu on vaja kaardistada praegune situatsioon.
Kohtumisel rääkisid Gerli Kangur ja Maarja Haamer hetkeolukorrast ning kõikidest erinevatest probleemidest, mis on aegade jooksul esile kerkinud – näiteks juhtkoerte kasvuperede probleem, juhtkoerte paaritamise ja tervise küsimused, juhtkoerte toidu- ja ravitoetused jne, jne.
Mariliis Tilk soovis teha ka kohtumise kõikide erinevate organisatsioonide (koolide, EJKÜ, pimedate ühingute) esindajatega, et kõik üheskoos selgeks rääkida ja arutada. See kohtumine leiaks tõenäoliselt aset maikuu lõpupoole.

2. Uue liikme vastuvõtmine.
Maria Kärli Kallaste on esitanud EJKÜle avalduse liituda EJKÜga toetajaliikmena. Tal on abikoer. EJKÜ juhatus otsustas Maria Kärli Kallaste EJKÜ toetajaliikmena vastu võtta.

3. Kevadine üldkoosolek.
27. mai 2017 kell 13 on plaanitud EJKÜ kevadine üldkoosolek Ringtee 1 saalis.
Päevakorrapunktideks oleksid esialgsetel andmetel:
1. Majandusaasta ja tegevusaasta aruannete kinnitamine.
2. Ülevaade projektkomitee EVS/PK 66 “Abi- ja juhtkoerte meeskondade ja koolitajate
kompetentsinõuded” asutamisest ning kohtumistest Mariliis Tilk’ga.
3. Jooksvad küsimused.

4. Jooksvad küsimused.
Gerli Kangur arvas, et võiks korraldada taas ühe suure tervisepäeva, kus räägitaks koerte tervisest nii vanadele olijatele kui uutele tulijatele. Enne sügist see toimuda ei saaks. Enne seda saaks EJKÜ liikmetelt uurida, millised teemad neid huvitaksid. Saaks ka küsida, kas oleks ka muid loenguteemasid, mis neid huvitaks.
EJKÜ on nüüd Eesti Puuetega Inimeste Koja toetajaliige ning Maarja Haamer teeb seal homme väikese EJKÜ tutvustuse.  Veronika Sõstar uuris, kus saaks printida EJKÜd ja juhtkoeri tutvustavaid voldikud. Üks variant oleks PromoPrint – seal on 100 voldikut 38 eurot + 10 eurot voltimise eest. Veronika Sõstar lubas PromoPrinti ka helistada ja täpsustada printimise tingimusi. Samuti oleks 2017. aastal plaanis teha ka üks treeningpäev ning suvelaager. Mõtteid nende  kohta saaks küsida ka üldkoosolekul.

EJKÜl oli plaan saada kokku ka SA Juht- ja Abikoerte Kooliga ning MTÜ Abikoerte  Keskusega. MTÜ Abikoerte Keskusega kohtus EJKÜ 12. märtsil, SA Juht- ja Abikoerte Kooliga pole EJKÜl seni õnnestunud kohtuda, kuni ei ole leidunud veel leidunud sobivat kuupäeva.

Protokolli lõpp.
Protokollis: Pia Hanslep

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann