MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu (EJKÜ) juhatuse koosoleku protokoll 28.02.2013
Koosoleku toimumise koht: Skype
Koosoleku toimumise aeg: 28.02.2013
Koosoleku algus: 18:30
Koosoleku lõpp: 20:30
Koosolekul osalesid:
*Kai Kuusk
*Karin Leesmaa
*Kaili Mikk
Koosolekut juhatas: Karin Leesmaa
Koosolekut protokollis: Pia Hanslep
Päevakorrapunktid:
1. EJKÜ pöördumine ministeeriumi poole seoses seaduse muudatuse sisseviimisega
2. Juhtkoerte ja nende kasutajate suvelaagrid
2.1. Suvelaager Viljandimaal
2.2. Suvine kohtumine Soome Juhtkoerte Kasutajate Ühinguga Veneveres
3. Jooksvad küsimused
- Kokkusaamine Kadri Pau’ga
- Logo
- EJKÜ liikmekaart
1. EJKÜ pöördumine ministeeriumi poole seoses seaduse muudatuse sisseviimisega
Kai Kuusk oli rääkinud Pärnu Pimedate Ühingu juhatuse esimehe Juta Adams’iga, kes rääkis juhtumist, kus Pärnu Pimedate Ühingu ühe liikme juhtkoera ei võetud takso peale.
Kai Kuusk ütles, et juhtkoerandusega on Eestis kehv seis, sest pole üleriigilist seadust, et juhtkoeraga võib igal pool viibida. Vastavad seadused on vaid mõnedel kohalikel omavalitsustel. Seetõttu on mitmetel koerakasutajatel tekkinud erinevad probleemid seoses sellega, et koera ei lubata ka avalikes kohtades igale poole (nt söögikohad).
Juta Adams oli arvanud, et seda küsimust tuleks arutada Mati ja Veronika Malm’iga, kes on seadustega kursis. Juta Adamsi sõnul oli Mati Malm talle öelnud, et Tallinna Abi- ja Teraapiakoerte Ühing oli hakanud sellise seadusemuudatusega tegelema ja koostas isegi mingi teksti, ent see jäi pooleli.
Kai Kuusk tegi ettepaneku, et EJKÜ võiks ka koostada vastava ettepaneku ning küsida Sotsiaalministeeriumi teavituse peaspetsialistilt Merje Talvik’ult, kuhu oleks seadusemuudatuste osas kõige õigem pöörduda.
Selle eesmärgiks oleks see, et avalikus kohas viibides ei tekiks juhtkoerakasutajal probleeme asutuse omanike teadmatuse tõttu ning seaduste puudumise tõttu. Seadused oleks mõeldud eelkõige juhtkoerakasutaja kaitseks avalikes kohtades.
Kai Kuusk tegi ettepaneku käia kõigepealt Kadri Pau juures ära ning pärast seda panna mõned mõtted seadusemuudatuste kohta paika.
Kai Kuusk lubas kirjutada Merle Talvik’ule ning küsida, kuhu oleks kõige õigem saata seadusemuudatuse ettepanekud ning millised on selleks vajalikud dokumendid.
Kaili Mikk arvas, et ka Kadri Pau’lt saaks üleriigiliste seaduste muutmise teemal nõu ja abi.
2. Juhtkoerte ja nende kasutajate suvelaagrid
Viljandimaal Sammaste vallas elab juhtkoerakasutaja Marika Lihtne ämm. EJKÜ sai Marika Lihtne’lt loa teha seal juhtkoerte ja nende kasutajate suvelaager. Seal oleks telkimisplats, saun, ujumisvõimalus, samuti on sealt poolt mõned toiduasjad (kartul, kurk jms). See laager võiks toimuda juulikuus ning osalustasu võiks olla 10-15 eurot, mille eest tehtaks näiteks kingitus majaperenaisele ning tasutaks muud võimalikud kulud.
Kai Kuusk arvas, et selleks kingituseks võiks olla näiteks tore ühispilt koerte ja nende omanikega.
Kai Kuusk küsis, millal võiks juhtkoerakasutajaid laagrist teavitada.
Karin Leesmaa arvas, et mai alguses võiks esialgset infot juba levitada ning täpsema info saata juuni algul.
Kaili Mikk ja Kai Kuusk arvasid, et laager võiks toimuda juuli esimesel poolel. Laagrisse minek toimuks reedel õhtuse bussiga. Tagasituleks toimuks esmaspäeva hommikul. Seega oleksid parimad võimalikud kuupäevad 5.-8. juuli ja 12.-15. juuli.
Ühiselt tehti ettepanek laager korraldada 12.-15. juulil 2013.
Kai Kuusk rääkis, et Soome Juhtkoerte Kasutajate Ühingult tuli kiri, et neil oli jaanuaris koosolek ning nende juhatus arvas, et koostöö EJKÜga oleks suurepärane mõte ning tundsid huvi, millised oleks EJKÜ ettepanekud koostööks.
Kai Kuusk arvas, et suvel võiks teha väikese kohtumise Soome ühinguga Eestis, kus saaks omavahel tutvuda.
Kaili Mikk pakkus välja, et kohtumine võiks toimuda Veneveres, sest seal on head majutusvõimalused ning koerasõbralik keskkond (nt võimalus koeri ujutada).
Kai Kuusk tegi ettepaneku rääkida Soome ühingule, et kuna EJKÜ rahalised võimalused on kitsad, siis maksaks igaüks oma osaluse ise. Seejärel tuleks küsida, kas Soome ühing on niisugusest kokkusaamisest huvitatud ning et nad annaksid teatud kuupäevaks teada, kui palju inimesi oleks nende poolt tulemas.
Kaili Mikk rääkis, et Veneveres on olemas kohalik buss, mida saab tellida, ning mis sõidutaks huvilisi kohapeale ja tagasi. Kaili Mikk lubas seda täpsemalt uurida, kui kohtumise aeg oleks paika pandud.
Kai Kuusk kirjutab Soome ühingule vastava kirja, kus teeb ettepaneku suvel Veneveres ühiselt aega veeta.
3. Jooksvad küsimused
EJKÜ liikmekaart
Kai Kuusk küsis, kas panna kaardi peale olemasolevad seadusaktid või oodata ära, kui ministeeriumis toimub riiklik seadusemuudatus.
Kaili Mikk tegi ettepaneku, et kaardid tuleks ikkagi välja anda, sest seadusemuudatus võib võtta aega. Hiljem, kui seadusemuudatus on toimunud, võiks küsida liikmetelt, kas nad sooviksid uut kaarti, kus on uue seaduse märge juures.
Kokkusaamine Kadri Pau’ga
Kaili Mikk võttis ühendust Kadri Pau’ga ning leppis kokku kohtumise 7.märtsiks kell 13. Temaga tulevad arutlusele järgmised küsimused:
- EJKÜ uuendatud põhikiri;
- juhatuse sise-eeskiri;
- infokandjate laenutuse eeskiri.
Kadri Pau käest tuleks küsida järgmiste asjade kohta:
- üleriigilised seadusemuudatused;
- muud jooksvad juriidilised küsimused.
Logo
Pia Hanslep kirjeldas erinevaid tehtud logosid.
Kai Kuusk tegi ettepaneku panna erinevad logovariandid EJKÜ Facebooki lehele, kus erapooletud inimesed saaksid seda kommenteerida. Samuti arutati erinevate logode välimust ning Pia Hanslep tegi ettepanekuid, mida logode juures veel muuta saaks.