EJKÜ juhatuse koosoleku protokoll 29.08.2016

MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu (EJKÜ) juhatuse koosoleku protokoll

Koosoleku toimumise koht: Skype
Koosoleku toimumise aeg: 29. august 2016
Koosoleku algus: 18:15
Koosoleku lõpp: 19:15
Koosolekul osalesid:
*Kai Kuusk
*Gerli Kangur
*Maarja Haamer
Koosolekut juhatas: Kai Kuusk
Koosolekut protokollis: Pia Hanslep
Päevakorrapunktid:

1. EJKÜ sügisese üldkoosoleku aja, koha ja päevakorra kinnitamine
2. Suvelõpu laager juhtkoertele ja nende kasutajatele, pluss võimalik treeningpäev
3. Jooksvad küsimused

 

1. EJKÜ sügisese üldkoosoleku aja, koha ja päevakorra kinnitamine

 Kuna majanduslikult kõige soodsam variant oleks kohtuda Ringtee 1 saalis, tegi Maarja Haamer ettepaneku kohtuda seal ka seekordsel koosolekul. Juhul, kui Ringtee 1 variant mingil põhjusel ei sobi, tuleks siiski valida Dorpat hotell, sest sinna oskavad inimesed tulla.

Kuna septembris oleks soov korraldada veel laager ning oktoobri alguses toimub Eesti-Soome-Läti juhtkoerte maavõistlus, võiks koosolek olla 15. oktoobril. Kui see kuupäev ei sobi, siis saab kuupäeva lükata ka 22. oktoobri peale.

Algusaeg võiks olla kell 13, et ka kaugemalt tulijad võiksid kohale jõuda. Lõpuaeg oleks orienteeruvalt kell 15.

Päevakorrapunktideks oleksid:
1. Uue juhatuse valimine
2. Ühingu likvideerimine (juhul, kui uut juhatuse koosseisu ei valita)
3. 2017. aasta tegevuskava kuulamine ja kinnitamine
4. Jooksvad küsimused

Juhatus kinnitas üheäälselt üldkoosoleku päevakorra.

Kai Kuusk saadab Lõuna-Eesti Pimedate Ühingule taotluse ruumi rendiks 15. oktoobril kell 13-15.

 

2. Suvelõpu laager juhtkoertele ja nende kasutajatele, pluss võimalik treeningpäev

EJKÜ juhatus ei hakanud suvelaagrit varem korraldama, sest plaanis oli uue juhatuse valimine. Kuna uut juhatust ei saanud valitud, siis pöördusid mitmed EJKÜ liikmed Kai Kuusk’i poole seoses võimaliku suvelaagriga. Kai Kuusk tegi seoses oma elukohaga ettepaneku teha laager Kilingi-Nõmmes. Seal on olemas nii majutusvõimalus (6 kohta pluss võimalus kohti juurde osta) kui ka käimisrajad koertega käimiseks jne. Vajadusel saab inimesi paigutada ka Kai Kuusk’i juurde. Kilingi-Nõmmes on ka päevakeskus ja Kai Kuusk saab uurida, kas seal on olemas võimalus näiteks saalis magamiskottides ööbida. Kohalikust kohvikust saab ka küsida hinnapakkumise.

Metsamajake (6 kohta) oleks 64 eurot ehk veidi üle 10 euro inimese kohta öö.

Kuupäevadena võiks minna loosi 16.-18. september. Kai Kuusk uurib kohapealt, millised oleksid nendel kuupäevadel majutusvõimalused.

 

3. Jooksvad küsimused

Maarja Haamer tahtis ükskord minna Mustamäe keskusesse kinno ning küsis, kas juhtkoeraga võib ka seansile minna. Seal aga öeldi, et kinno ei saa juhtkoeraga minna, sest äkki klientidele ei meeldi. Samas pakuti Maarja Haamerile võimalust, et piletimüüja saab seansi ajal koera hoida. Kui kutsuti kinos suurem ülemus, siis teatas ta, et koeraga ikkagi kinno minna ei tohi, sest juhtkond on nii otsustanud. Mustamäe Apollo üksuse juht Bianka Kahn saatis Maarja Haamer’ile tema palvel ka vastavasisulise kirja põhjendusega, miks ei tohi koeraga kinno minna. Peamiseks põhjenduseks oleks see, et kinos võib heli valjudus koera kuulmist kahjustada. Samuti oli kirjas välja toodud, et loomakaitseseaduse kohaselt ei tohi lemmiklooma pidada keskkonnas, kus müratase pidevalt ületab 65 dB.

Kai Kuusk aga tõi välja, et kino külastamist ei saa siiski lugeda „looma pidamiseks“ antud keskkonnas, kuigi film kestab 1,5-2 tundi.

Kai Kuusk leidis, et koeri treenivatele koolidele tuleks saada kiri vastava probleemi kirjeldusega. Neilt tuleks ka küsida, kas nemad kui koera eest vastutavad, oleksid nõus, et nendele kuuluv koer käib 1-2 korda aastas kinos. Kui koolid on andnud vastava nõusoleku, siis saaks pöörduda kooli loaga õiguskantsleri poole ja sealt edasi juba suhelda kinodega – saata neile juba õiguskantsleri vastus.

Kai Kuusk lubas koostada vastava kirja, mida võiks koolidele saata. Enne saatmist saadab ta selle ka juhatusele üle vaatamiseks.

 

Protokolli lõpp.

Protokollis: Pia Hanslep

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann