Videod juhtkoertega ligipääsetavusest

Jagame kahte humoorikas võtmes lahendatud teadlikkust tõstvat videot juhtkoertega ligipääsetavuse osas. Videod on valminud Prantsusmaal ja Norras. Videote all on ära toodud ka Pia Hanslep´a poolne video kirjeldus.

“Kui me ükskord suudame oma juhtkoera taskusse panna, anname teile teada.
Praegu aga täname teid selle eest, et lubate meil temaga sisse minna.”

Mis oleks, kui pimeda inimese juhtloomaks oleks näiteks härg või lammas?

 

[Pia: Lisan siia väikese video kirjelduse, sest kuigi on ka kirjeldusega versioon, on see prantsusekeelne. Video näitab meest ja tema juhtkoera töös. Alguses on tandem kodus, juhtkoer hoiab rakmeid hambus ja ootab peremeest. Siis minnakse kodust välja. Juhtkoer juhib kenasti peremehe mööda klaasi tassivatest töömeestest, rõdult allasadavast kastmisveest (ja lillepotist), avatud kanalisatsiooniluugist ning peatub kuulekalt tänava ees, millest kihutavad mööda jalgratturid. Siis jõuab ta mingi asutuse ette (ilmselt hotell või restoran), kus turvamees peatab ta ning annab mõista, et koeraga sisse ei saa. Seepeale sasib mees koera selja peal, leiab õhukorgi (just samasuguse nagu täispuhutavatel madratsitel) ning laseb koerast vilinal õhu välja. Seejärel rullib ta rahulikult oma koera pisikeseks nutsakuks kokku ja pistab tillukesse kotti (umbes sellisesse, nagu mõnel kaasaskantaval poekotil on). Lõpuks pistab ta kotikese taskusse ja kõnnib rahulikult hoonesse. Video lõpus on kiri: "Kui me ükskord suudame oma juhtkoera taskusse panna, anname teile teada. Praegu aga täname teid selle eest, et lubate meil temaga sisse minna."
***
Siia juurde ka kirjeldus: Alguses näitab meest, kes sõidab autos, pime koos prääksuva ja tiibu lehvitava juhthanega tagaistmel. Seejärel juhteesliga pimedat, kes üritab looma tulutult bussi lükata. Siis aga naisterahvast väga karvase juhtlambaga riidepoes, kusjuures lambast jääb poodi pabularada, mida poeomanik väga kirbe näoga vaatab. Järgmisel hetkel näitab aga laamaga meest hotelli vastuvõtus ning laama lihtsalt jalutab kõige rakmetega minema. Siis viib pilt tagasi bussipeatusse, kus juhteesel otsustab otsa ringi pöörata ning pimedat kaasa sikutades minema kõndida. Järgmisena näitab väikebussi, mille on täitnud naine oma juhtpõdraga. Seejärel näitab seltskonda inimesi, kes üritab jälle sedasama eeslit tulutult jõuga bussi lükata. Siis aga restoranis meest juhthärjaga, kes mõnuga lauast heinu krõmpsutab, kuni kelner otsustab punase laualinaga vehkida. Kostab vaid kolinat. Lõpuks on aga pilt taksost ja seda ootavast naisest koos juhtkoeraga ning tekst ütleb: "See oleks võinud märksa hullem olla. Me tahame vaid koeraga tulla." Video on teinud Norra pimedate ühing.] 

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann